Hudba

Ako pútnik z Jankovej piesne, schovala som hlavu v tôni nového oranžového albumu so semiačkom a s vílou na hojdačke.Ticho týchto piesní dáva oslobodzujúci hlas priznaným výkrikom a bolestiam, ktoré sa v prachu pravdy navracajú do národa duše pretavené na pokoj, presne tak ako hovorí pieseň. Neúprosne pravdivé odkazy lásky, zostupujú po schodoch hlboko tam, kde tlčie voda, ktorá za každú cenu túži zostať živá. Jedna pieseň dovoľuje cítiť všetko v jednom nekonečnom okamihu, v druhej s dôverou naslúcham hlasu, ktorý má odhalenú tvár.

Kedysi bol u nás folk viazaný skôr na mestské a (aspoň do istej miery) aj na trampské prostredie.
Folkový pesničkár vychádzal najmä z hovorovej reči, civilných, každodenných tém, z nadhľadu, ktorý
nemal ďaleko k sarkazmu, irónii, k spochybňovaniu tabuizovaných tém.
S nástupom milénia sa však toto spektrum obohatilo o nové témy, štýly i prístupy.
Objavili sa noví pesničkári, ktorí vo svojej hudbe, ale aj textoch výrazne nadväzovali
na ľudové tradície a folklór, slovanstvo, pohanské tradície.

Krehká ľahkosť skúsenej kvapôčky duše rozpíjajúca sa v svetle pijaku času.
Asociácia vzniknuvšia pri prvých tónoch hudby Svetlana...
Autenticita harmónie, ktorá neznajboha hudobných limitov – od hnusu temného industriálu,
cez nekompromisnú pózu germánskeho hip-hopu, po éterické sláčiky škandinávskeho typu
spôsobila mierny šok.
Skeptik s cynikom (nepoddajní to obranní škriatkovia) pokúšali ako len vedeli,
no kým si stihli uvedomiť čo sa vôbec deje, živá voda Svetlana už dávno prekĺzla
popod brnenie a vlažila pokožku ako čistý prameň.

Existujú slová významovo jasné.Hoci sú číre a vystihujú podstatu vecí,nemusia sa vždy dotknúť toho najhlbšieho miesta duše človeka.A preto som hľadal súvislosti,ktoré by ma k tomu miestu doviedli.Z celého srdca som si prial,aby som pochopil,precítil a zachytil to podstatné a potom mohol s láskou odovzdať ako dar.Jednoduché v jednote s duchom prišli tieto obyčajné piesne.Úprimne túžim po tom,aby sa stali kľúčom,ktorý nám všetkým pomôže odomknúť jedny z dverí na ceste za Svetlom. S úctou a pokorou Jano Svetlan Majerčík.

"Jano Svetlan Majerčík je každopádne jednou z najväčších osobností novej slovenskej hudobno-duchovnej, pesničkárskej tvorby, čoho dôkazom je v poradí jeho štvrtý štúdiový album Stretnutie s básnikom. Určite si budete pamätať to posvätné miesto v srdci, keď budete počúvať toto dielo majstrov. Zámerne píšem v množnom čísle, nakoľko živý odkaz najväčšieho slovenského básnika Milana Rúfusa vo vrúcnom podaní Jankovi slušiacemu, čistému a pokornému výrazu je tomu dôkazom. Je sám sebou v plnej kráse, tak ako ho stretne človek na ulici. Plný odkazu, pokory i odhodlania konať.

Tretí štúdiový album nahratý v štúdiu MK - sound ( Lipt . Mikuláš )v roku 2009 . Zvuková réžia , mix a master : Michal Kováčik . Hrá a spieva : Jano Majerčík . Na albume Piesňodary sa nachádza 14 . rodofolkových piesní majúcej každá svoj príbeh . Úvodná " ÓM " nás prevedie zvukom trombity a drumble . Je to ako úder na silný zvon . Po tomto vstupe nastupuje Janko s jeho pokojnou a precítenou hrou na gitaru v piesni " ČLOVEK " . Text , atmosféra tu obsiahnutá disponuje výrazným posolstvom , ktoré je nutné vstrebať na viac krát .

V poradí druhý štúdiový album .
Nahratý v štúdiu rádia LUMEN ( Košice )
v apríli roku 2006 .
Zvuková režia , mix a master : Peter Švorc .
Hrá a spieva : Jano MajerčíkAir Jordan

Prvotina Jana Majerčíka
nahratá naživo a na jeden šup v štúdiu rádia LUMEN v Košiciach 27.a 28. januára roku 2006.
Zvuková réžia , mix a master : Peter Švorc .
Hosť : Michal Vrbňák ( perkusie ).
Hrá a spieva : Jano Majerčík .Air Jordan 1 Retro High OG UNC Patent Shoes Best Price CD0461-401 – Buy Best Price Adidas&Nike Sport Sneakers